Blog

Desatero úspěšné prezentace

Často se ocitáte v situaci, ve které předstupujete před kolegy, podřízené či nadřízené a chcete zaujmout ostatní svou myšlenkou, nápadem, přesvědčit je ke změně, či přijetí rozhodnutí? A chcete být konečně spokojeni se svým výkonem a mít z prezentace dobrý pocit?

Bod, okolo kterého jde pohnout naším světem

Ráda hýbu vlastním světem. Toužím potkávat nové zkušenosti. Jenže měnit se, překračovat známé horizonty jde přímo proti přirozenosti savce v nás, který chce jistotu a stabilitu. Savce, který nejvíce ze všeho chce jíst ve stejný čas a spát na stejném místě...

4 vzkazy generace Y manažerům

Poslední roky poměrně často dělám kurzy o tom, jak vyladit spolupráci a výkon týmů, kde se potkávají různé generace. Nejvíce otázek směřuje k tomu, jak vést generaci Y a Z, tedy zaměstnance narozené po roce 1982, někdy souhrnně nazývané mileniálové. Nabízím zde čtyři tipy, jak na ně.

Management s medvídkem a mluvení místo emailů

„No jo, ale nemůžu s podřízenými pořád jenom mluvit.“ Šéfové mají někdy strach, aby stihli „svoji“ práci. Ale mluvit s lidmi je jejich práce. Za poslední dobu pochytil několik inspirací k tomu, aby s vámi lidi mluvili, ale jen o tom podstatném.

Jak si generace Y vybírá práci

Co je pro Y důležité při výběru práce? Zaměřím se na to, co Y zajímá a čemu se může manažer vědomě věnovat, když se s nimi snaží domluvit na spolupráci. Cílem je tedy naučit se najít společnou řeč s „mladými“ zaměstnanci, přesvědčit je, aby s vámi spolupracovali a chtěli u vás zůstat.

Je bytostně důležité zastavit se a dívat se sama do sebe

Pro mě osobně, abych mohla dělat dál svou práci a inspirovat druhé, je bytostně důležité zastavit se, a dívat se sama do sebe, abych věděla, co je právě v této fázi mého života pro mě cenné, co jsou dary, které můžu dávat světu kolem sebe a čemu tedy v příštím roce mám dát energii.

Z manažera lídrem snadno a rychle

Možná je to spíš jednoduché než snadné. Ale podle našeho pokračujícího průzkumu mezi českými manažery je několik věcí, které jednoduše odlišují lídra od manažera.

Tělo a mysl je jedna energie

Většina lidí se nevěnuje tělu, protože si myslí, že je to náročné a nemají na to čas: „Mám náročnou práci, nemám čas na cvičení, nemám čas na sebe ani rodinu, po práci jsem příliš unavený/á a ráno je to obvykle ještě horší.“

Vítejte v bezpohlavním světě

„Ten antifeminní program v hlavách žen je důkaz, že i my samy oceňujeme úspěch dosažený mužskou cestou a naše osobité dary za dary vlastně vůbec nepovažujeme,“ říká Radka Maňáková.

Audiokniha Adam a Eva v práci

Můžete si to, co vám Radka Maňáková a Miloš Pícha chtějí sdělit, pustit rovnou do ucha v interpretaci Venduly Fialové a Gustava Bubníka.

Chci se dozvědět o novinkách

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.