Blog


Jak jsme viděli management 2020 před pěti lety

Jak jsme viděli management 2020 před pěti lety

Jak vypadá svět práce a managementu podle předpovědí účastníků naší konference Management budoucnosti z roku 2015? Vaše rozhodnutí by měla řídit umělá inteligence a vy byste měli být šťastnější. Odpečetili jsme časovou konzervu a tady jsou vzkazy do budoucnosti, které jsme našli.

Dobrý management začíná dobrými vztahy

Dobrý management začíná dobrými vztahy

Skvělé organizace odlišuje jiné chápání vztahů. Jedním ze základních znaků pro překročení mezi ty nejlepší je míra důvěry vkládaná do vztahů. Jak jste na tom s vytvářením pracovních vztahů vy?

Pracuj s tím, že to nikdy nekončí

Pracuj s tím, že to nikdy nekončí

Pro ty z nás, jež mladší generace označují jako Boomers je opravdu těžké vyrovnat se s tím, že vlastně neexistuje žádný cílový stav a jediné, co existuje, je cesta nějakým směrem. Přijmout tenhle stav je opravdová změna myšlení - chcete-li, změna mindsetu. Když se to podaří, je to osvobozující pocit.

Tvoř jistotu. Najdi, co je jasné

Tvoř jistotu. Najdi, co je jasné

Když se manažer prokouše celou záplavou situací, ve kterých si tříbí svůj manažerský styl, začne mít pocit, že už ví jak na to. A přesně tenhle pocit je velice ošidný. Ne nadarmo se říká, že pýcha předchází pád. Stačí, aby nastala nějaká trošku větší změna - třeba výměna několika lidí v týmu a už je potřeba upravit styl práce.

Nemáte už klapky na očích?

Nemáte už klapky na očích?

Když se manažer prokouše celou záplavou situací, ve kterých si tříbí svůj manažerský styl, začne mít pocit, že už ví jak na to. A přesně tenhle pocit je velice ošidný. Ne nadarmo se říká, že pýcha předchází pád.

Cesta k autentickému leadershipu

Cesta k autentickému leadershipu

Být autentický je dnes meta. Nikoliv pro influencera na sociální síti, ale pro manažera. Neosobní čistě odborný management přestává na většině míst fungovat. Vaši lidé očekávají více lidskosti. A opravdu si je získáte autentickým leadershipem. Jak na to se dozvíte v článku.

Začněte v managementu dávat prostor své intuici

Začněte v managementu dávat prostor své intuici

Jedna ze starých dobrých manažerských pouček je: "Vyřeš, zruš, či deleguj, ale hlavně nezdržuj." Říká, že je třeba dělat rozhodnutí v určitém tempu, jinak své podřízené demotivujete. A tady je schopnost spolehnout se na pocit - intuici důležitá. Jak tedy intuici trénovat?

Ta v čele

Ta v čele

Myslím, že to slyšíte taky. Hlasy, které říkají, že současná doba potřebuje zralý ženský princip k tomu, abychom se nedohnali přímo do zničení, se množí. Skvělé úvahy o nerovnováze ženského a mužského principu. Projevy lidé pozorují ve vztahové rovině, v otázkách zdraví a nemocí, v organizacích, firmách i na úrovni globální.

Když šéfuju nemakám

Když šéfuju nemakám

6 základních tipů (nejen) pro začínající šéfy. Vyhněte se tomu, že své lidi uženete nebo budete kontrolovat každý detail. Váš úkol je jiný: udržet nadhled a umožnit ostatním, aby mohli vydat to nejlepší.

Obraz budoucího úspěchu a jak ho vytvořit

Obraz budoucího úspěchu a jak ho vytvořit

Zastavte se a představte si, jak bude vypadat váš tým, projekt nebo domov za několik měsíců nebo let. Vytvořte si v hlavě jasný obraz. Jen když máte jasno, můžete počítat s tím, že vám lidé s realizací budou chít pomoci.

Jak zvládnout karanténu v pohodě

Jak zvládnout karanténu v pohodě

Co s naší psychikou udělá delší pobyt v izolaci? Při simulovaných letech na Mars zkoumali vědci stavy lidské psychiky a z těchto výzkumů pak plynou některá doporučení, jak v malém počtu lidí zvládnout dlouhodobý pobyt v uzavřeném prosotru. Podobnost s karanténou se tak přímo nabízí.

Manažerské tipy: #6 Nehořme

Manažerské tipy: #6 Nehořme

Stojíme před obrovskými úkoly jako jsou návrat sám k sobě, porozumění tomu, co se stalo, smíření se svojí nedokonalostí, pokorné přijmutí reality. Na druhé straně na ně čeká nalezení svých předností, to čeho si mohu na sobě vážit, obdivovat, cenit – objevení „svého místa“ ve světě, pojmenování svých skrytých možností.

Chci se dozvědět o novinkách

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.