Knihy

Adam a Eva v práci

Jak se v práci může doplňovat mužský a ženský princip a jak získat víc ze spoluhry jejich rozdílností

Opravdu nejsme stejní. Každý potřebuje něco jiného – doma, ale taky v zaměstnání

Muž a žena - jak by si ti dva mohli ve firmě vůbec rozumět? Vždyť oba chtějí něco úplně jiného a každý je předurčený k dávno „nalinkovaným“ rolím.

Jak to, že nechápe věci stejně jako já? Jak to, že mi takhle kazí tak průzračnou myšlenku? Jak to, že si toho, co jsem udělala vůbec neváží, přijde mu to samozřejmé? A jak to, že mi vůbec nerozumí?

Uvědoměním si mužské a ženské složky v každém z nás vede k profesní symbióze, která přinese přijetí a usmíření. A hlavně fungující pracovní kolektiv. Dokud nebudeme ctít vlastní ženské i mužské složky, nemůžou si ženy vážit mužů a naopak.

Jak se v práci může ženský a mužský princip doplňovat tak, aby vzniklo něco úžasnějšího?

Jak rozvíjet pracovní vztahy mezi ženami a muži? Jak do práce přinést více jiskření a radosti? Komu se to už opravdu povedlo?

Na tyto a mnohé další otázky vám audiokniha odpoví. Dovoluje si nabourat zaběhlý status quo v genderové korektnosti. Nahlíží na muže a ženy jako na dva rozdílné celky, které jsou však schopny na základě určitých principů skvěle kooperovat.

Nebojte se šedivé teorie: Autoři vám ženské a mužské principy představí v příbězích z osobní i manažerské praxe a v myšlenkových „asociačních výletech“. Ukážou vám rozdíly ve vnímání pracovních situací, v uvažování a nasměrují vás k řešení.

Autoři o knize

Radka Maňáková

Odlišnost principů pro mě do 40 let nebylo absolutně žádné téma. A pak jsme s Milošem napsali svoji první knihu „Husa v čele“ a já při té spolupráci uviděla důležitost darů a sílu nástrah, které leží v nepojmenovaném a opatrně obcházeném území mezi muži a ženami. 

Přeji nám všem odvahu o svých darech mluvit a používat je.

Miloš Pícha

Já jsem důležitost tohoto tématu dlouho přehlížel. Občas mě dost překvapilo, když se věcné řešení společných záležitostí obratem překlopilo do emočně vypjaté výměny názorů a vzájemného přetlačování. Průzkum krajiny okolo principů mě hodně věcí zviditelnil a to především o mě samotném.

Vnímejme své pocity a sdílejme je s druhými, je v nich mnoho radosti.

DVTV: Jsme srabi, schováváme se za korektnost, ženy se snažíme zapojit, ale ženský princip chybí

Chci knihu Adam a Eva v práci

Pracujeme na novém e-shopu. Zatím s vámi objednávku rádi vyřídíme e-mailem nebo telefonem. Napište nám. Ozveme se co nejdříve.

Cena knihy: 290 Kč včetně DPH

Husa v čele

Od manažerského řemesla k manažerskému mistrovství

Co jsme napsali?

Příručku, která vám usnadní orientaci v souvislostech pracovních vztahů tak, abyste se se svými lidmi nepokoušeli o nemožné a využili veškerou přítomnou energii tím nejlepším způsobem. Názornou a také hravou formou posílí vaši dovednost vhodně volit co a hlavně jak to v praktické situaci udělat. Tak, abyste mohli ručit za výsledky a aby vás to mohlo i bavit.

Co v knize najdete?

Najdete zde mapu pracovních vztahů, kompas pro umístění sebe samých do této mapy, příběhy a zkušenosti i nezdary jiných, tipy a otázky na vaše vlastní tělo. A prostor pro vaše poznámky, které vedou k vybroušení vašeho osobního manažerského stylu.

Pro koho jsme knihu napsali?

Pro manažery, kteří zažívají stres z opakujících se situací „vymknutých z kloubů“; pro manažery zkušené, kteří mají ve svém týmu „toho nena-pravitelného potížistu“; ale i pro manažery za- čátečníky, kteří právě získali pozici, a ještě přesně neví, co to obnáší.

Kde je přesah?

Naším cílem je usnadnit vám cestu k plnému uvědomění toho, jaká je vaše realita. Vědomý přístup k práci nám všem uvolňuje prostor, vytváří místo v naší mysli i v našem konání. Prostor, který můžete využít na cestě k naplnění svých manažerských nebo životních záměrů, prostor pro věci, které vám opravdu stojí za to. 

Autoři o knize

Miloš Pícha

Management je zajímavá disciplína ve škole se neučí, dobrých „trenérů“ je málo, ale na druhé straně všichni očekávají, že to máte zvládnuté a výsledky „samozřejmě“ doručíte. A k tomu ještě potkáte mnoho manažerských mýtů, předsudků a pověr, které vás z cesty svádějí kamsi do bažin těžkostí a komplikací. Sám jsem tuto cestu prošel a mám na vlastní kůži vyzkoušené, že není jednoduché vybrat v konkrétní situaci konkrétní akci, která věc vyřeší pomocí druhých a ještě založí dobrý základ pro budoucnost. A co považuji za ještě těžší, je najít v záplavě rad a „postupů“ svůj účinný osobní manažerský styl. V konceptu Husa v čele se u mě složilo mnoho vlivů od vlastních i cizích zkušeností z manažerské praxe a ze seminářů až po moji zálibu ve fantasy a v comixových obrázcích.Vždyť jednou vidět je více než desetkrát slyšet a stokrát číst… Huse do vínku vkládám sudbu, ať najde mnoho praktických uplatnění, inspiruje k hledání vlastních cest, ušetří vnímavým lidem člověko-roky času a umožní šetrně pracovat s vaší energií. A vám přeji, ať v této knize najdete několik schodů, které vám usnadní cestu k manažerskému mistrovství.

Radka Maňáková

Ve chvíli, kdy jsme s Milošem dopsali Husu v čele, mi došlo, že některé mé životní zkušenosti v ní získaly svůj finální tvar. Zúročily se mé manažerské zkušenosti, které začaly ve- dením výcviku přežití a sebeobrany u profesionálních vojáků, pokračovaly přes nějaké to ředitelování až k dnešní pozici ředitelky ve firmě Team Test, ve které jsem zároveň spo- lečníkem. Propojily se s touhou porozumět světu, ve kterém se pohybuji. Často mě můžete přistihnout, že se ptám: „Proč?“ A pak ještě: „Proč?“A abych tím své blízké úplně nezabila, vrhla jsem část této energie do profese kouče a konzultanta a část do pochopení a pojmenování obecných principů. Co se týká pojmenovávání principů manažerského řemesla, část držíte právě v ruce a navazující strukturu z autorské dílny „Radka a Miloš“ najdete v pomůcce Třetí vliv, který přispěl k hotovému konceptu, je fakt, že mě obrovsky baví a žene dopředu, když tvořím s dalšími lidmi. Proto i tato kniha je spoluautorská. Všechny tyto zkušenosti jsou svázány do balíčku snahou vytvářet věci, které jsou použitelné v každodenním životě. Jak se to podařilo v „Huse“, to už otestujete vy.

Chci knihu Husa v čele

Pracujeme na novém e-shopu. Zatím s vámi objednávku rádi vyřídíme e-mailem nebo telefonem. Napište nám. Ozveme se co nejdříve.

Cena knihy: 245 Kč včetně DPH