O nás

Radka Maňáková

Moje pozornost je v současnosti zaměřená na leadership a sílu ženského a mužského principu. Pro mě vědomé zacházení s těmito vnitřními kvalitami znamená možnost překročit vlastní omezení a vytvářet nové možnosti, které přesahují jednotlivce. Miluju mít možnost jít tam, kde „nás síla provází“. 

Petr Zappe

Zkoumám s lidmi, jak se proměňuje vedení lidí - vývoj managementu a leadershipu, nové formy spolupráce a fungování lidských společenství. Bere mě osahávání vyjetých drážek v našich hlavách a možnost lépe společně fungovat, když si je uvědomíme, ať už jde o generační nebo jinou diverzitu mezi námi. Aještě taky systemický leadership.

Víťa Žalud

Vědět, jak být dobrým manažerem už na začátku své kariéry, odpustil bych si pár nepříjemných chyb. Chybami se ale člověk učí a tak jsem rád, že teď mohu dalším tovaryšům manažerského řemesla pomáhat na jejich cestě některým chybám se vyhnout. Zaměřuji se hlavně na agilní řízení, řízení distribuovaných teamů a využívání moderních technologií při tom.

Pavel Kučera

Baví mě jakákoliv práce s týmy ať je potřeba zvýšit efektivitu nebo je čas se spíš uvolnit a lépe se poznat. Energii mám v poslední době zaměřenou na mužská témata a vztah rodičů a dětí. Být ve vědomém a individuálním vztahu s každým zvlášť. S partnerem, s každým dítětem, sám se sebou.
Doplňují to přechodové rituály a vůně dřeva v jakékoliv podobě. Vztahové kurzy nyní na otecasyn.com.

Jitka Ulmerová

Věřím, že lidé toho dokáží víc, než si myslí. Tohle heslo mě spolehlivě vede už 12 let na mé vlastní manažerské cestě. Došla jsem až k pozici HR ředitelky. Díky Team Testu jsem objevila nejen svoje poslání: Rozproudit v lidech energii, která je dovede k lehkosti a radosti ze života. S radostí naplňuju poslání v praxi šířením myšlenek hnutí Action for Happiness. Jsem ráda, že jsem součástí společenství TT, kde mám prostor se skvělými parťáky využívat svoji kreativitu, intuici a realizovat svoje puzení posouvat věci v před.

Ondřej Vaňha

Za dvacet let v různých organizacích a na různých manažerských pozicích jsem se naučil, že se věci dají dělat tak, aby nás bavily. Naučil jsem se být přirozený, propojovat soukromý život s pracovním a především jsem v tom všem našel zálibu a možná i poslání.  V poslední době se nejvíce věnuji celostnímu přístupu k obchodování a k manažerským dovednostem. Koučing jako koníček se pro mně postupem času stává životním stylem.

"Podporujeme lidi, aby zvětšovali vliv na svůj život."

Náš příběh

Jak právě teď v TT žijeme

Na budoucnosti Team Testu (TT) teď intenzivně makáme My3 - Radha, Petr a Víťa. My3 je naše oblíbené uskupení (nejmenší možná síť). TT jsme zakládali taky nejdříve ve třech. A to, že se tato trojice pro tuto chvíli proměnila je důkazem, že je pro nás důležitá odvaha pustit staré a jít do experimentu

Před více než deseti lety jsme TT založili ve třech. Jen třetím zakladatelem nebyl Víťa, ale Kůča. Tehdy nám všichni říkali, že takhle to nejde, že tři se ve firmě vždycky pohádají. A přesto jsme fungovali tak, že jsme všichni byli spokojení a naši klienti nás doporučovali dál. Po deset let jsme tvořili budoucnost Team Testu ve trojici zakladatelů a vtahovali do ní další lidi. 

Dnes navazujeme spolu-tvorbou dalšího jedinečného experimentu. Kůča si dává od Team Testu sabbatical a my máme poprvé strategické setkání v jiné sestavě “My3”. Fungování TT se proti předchozím letům proměnilo. Do řady nápadů se pouštíme jako do promyšlených experimentů a s tím, že se umíme zastavit a mluvit spolu. Mluvíme otevřeně o tom, jestli naše výsledky odpovídají očekávání, mluvíme spolu o dobrém i o zlém, co se stalo v minulosti. Mluvíme o tom, kde je každý z nás právě teď v životě. A díváme se na to, co můžeme mít v budoucnosti společného. Víťa se k nám přidal jako poslední a přitom s oblibou říká, že na tomhle mluvení a také zpětné vazbě je závislý.

Důkazem, že máme odvahu pouštět staré a zkoušet nové byla naše reakce na COVIDovou situaci. Jako všichni jsme z toho na začátku byli překvapení a zaskočení -  a tak jsme o tom spolu hodně mluvili. Došli jsme k tomu, že tomu dáme  čas. Chvíli jsme prostě dělali “NIC”.Zastavili jsme se a dívali. Přišlo uvědomění, že tak to prostě je. Pustili jsme kancelář, s ní i naši “office manažerku” a navyklé postupy společné práce. A brzy vznikl jasný záměr, že od teď chceme být na lidi na našich kurzech napojení stejně silně bez ohledu na to, jestli jsme zrovna on-line nebo off-line. Díky přijetí nové situace jsme se hodně věcí naučili, zlepšili jsme nejen používané technologie ale i kurzy jako takové.

Díky vlastní prožité zkušenosti a výsledkům z našich experimentů teď můžeme v tématech spolupráce a vedení lidí hledat nejlepší cesty on-line i off-line. To, co učíme, testujeme nejdřív na sobě. A protože máme všichni rádi kafe, dá se to říct i takhle: “kážeme kávu a pijeme kávu”.

 

Místo v životě, smysluplnost, poslání - můžete se přidat

Uvědomujeme si, že se zvětšuje počet lidí, kteří chtějí zažívat svou práci jako smysluplnou. Chtějí ideálně pracovat z pozice svého životního Poslání. Máme to stejně. V průběhu let jsme si dali práci naše osobní Poslání vykrystalizovat a pokaždé, když jdeme “pracovat”  víme,  že jdeme dělat právě to, k čemu je každý z nás v tomhle životě jistým způsobem “povolán”. Máme díky tomu z práce radost, nabíjí nás. Stejným procesem hledání Poslání rádi doprovázíme i ty naše klienty, které tenhle pevný bod v životě volá. 

Sami jsme si našli tohle:

Radha: “Mým posláním je brát sebe i druhé za hranice toho, co jsme dosud zažili. A tvořit za těmi hranicemi realitu, která se nám může líbit”. 

Petr: “Mým posláním je vytvářet prostředí, ve kterém mohou lidé prohlubovat spojením se svým opravdovým já a objevovat cesty, jak žít život, který stojí za to." 

Víťa vidí své poslání v tom, že “dodává lidem odvahu udělat ve své práci či životě nějaký obtížný krok”. Nemusí to být hned velké životní rozhodnutí, ale často je třeba sebrat odvahu  k malému experimentu. Jeden příklad za všechny: Manažer větší firmy byl zavalen častými telefonickými konzultacemi se svými podřízenými. Neviděl žádnou možnost, jak by to mohl přestat dělat.. Víťa mu navrhl, ať to prostě realizuje jen jako 14 denní experiment. Ať zkusí každý den 2 hodiny, po dobu  2 týdnů nebrat telefon. A svým lidem vysvětlí, že to je čas, který má pro svou práci. Po dvou týdnech ať “experiment” vyhodnotí a rozhodne se, co s tím dál. Ukázalo se, že to skvěle funguje. Stačilo k tomuto kroku sebrat odvahu a pojmout to jako experiment, ne jako “finální řešení”. 

Díky tomu, že každý z nás ví,  jaké je jeho poslání, máme svá unikátní místa v TeamTestu i v životě. Nemusíme ztrácet energii na to, abychom “své místo” nějak obhajovali, bojovali o něj v týmu atd. A nemusíme ani vynakládat energii na hledání “smyslu života a práce”. ...každý ve své unikátnosti cítíme velikou sílu a jsme tak ve společné síti  schopni dělat tu nejlepší práci. Takovou, kterou by nikdo z nás nedokázal sám.  

 

Chyby na cestě vítány

Příběh TeamTestu se píše už více než 10 let. Za tu dobu jsme se naučili velké množství věcí. Dokázali jsme zrealizovat nespočet krásných kurzů, konferencí a teambuildingů. A udělali jsme taky hodně chyb. Z těch jsme se vždy dokázali naučit něco nového. Platí pro nás motto: “Buď se to povede nebo se něco nového naučíme”. Díky všem experimentům, znalostem i zreflektovaným chybám jsme připraveni vidět věci tak, jak skutečně jsou. A umíme vás provést dveřmi vaší reality k pochopení potřebného rychleji, než byste v návalu každodenních činností mohli jít sami. Máme radost z toho, že všichni dohromady, s trochou odvahy a zvědavosti tvoříme nové paradigma, které může být prostě dobré.

Minimum z historie

2021 Chceme vás poznat. Zajímá nás, co právě řešíte ve firmě a rádi za vámi dorazíme třeba na kávu nebo se potkáme on-line.

2020 Realizujeme velký výzkum Management v Čechách 2020 a stejnojmennou konferenci - záznamy přednášek.

2017 Sledujeme trendy v managementu a leadershipu - průzkum najdete na blogu.

2015 Pořádáme konferenci Management budoucnosti a stejnojmenný průzkum mezi manažery v praxi.

2015 Vydáváme knihu Adam a Eva v práci.

2011 Vydáváme knihu Husa v čele s oblíbeným manažerským nástrojem - Mapou pracovních vztahů.

2010 Oficiální zrod Team Test s.r.o. Děkujeme Městkému soudu, že nás zapsal k 1. lednu. Dobře se to pamatuje.

2009 Vymýšlíme TT, pod touto hlavičkou děláme projekty pro firmy postižené krizí. Tedy ideální doba pro vznik značky :D

2000 Záčínáme spolu-pracovat. Postupně se potkáváme. Zkušenosti 20 let ve vzdělávání využíváme pro své klienty.


Naše hodnoty

  • Otevřenost
  • Spolupráce (síťování & nekonkurence)
  • Zvědavost & hravost
  • Svoboda (volnost & odpovědnost)
  • Smysluplnost
  • Radost

Domluvte si online konzultaci

Jednoduše si vyberte s kým a kdy se chcete online spojit. V kalendářích níže najdete časy, kdy jsme vám zdarma k dispozici.