Štěstí v managementu: #6 Smysluplnost

Proč stojí za to hledat v managementu smysl?

„Lidé, kteří našli smysl svého života, jsou šťastnější, mají svůj život více pod kontrolou a daří se jim lépe realizovat své cíle.“ Action for Happiness takto uvozuje definici klíče ke štěstí – smysluplnosti. Proč nás v práci některé věci baví, pustíme se do nich s chutí a energií a neváháme jim věnovat i nějakou tu hodinu přesčasu? A proč některé věci neustále odkládáme, jdou nám ztěžka a je pro nás obtížné je dokončit? Myslím si, že právě ty úkoly, u kterých vnímáme hlubší význam a přesah nám jdou snadno od ruky a práce na nich nám dodává energii. Pro mě osobně byla smysluplnost vždy klíčovou a vlastně tou nejdůležitější složkou motivace v práci.

Vzpomínám si, jak jsem tvořila s kolegou rozvojový program pro top talenty ve velké finanční skupině. Byla to čirá radost z práce, jakou jsem dlouho nezažila. Projektu jsme věřili, dali jsme mu hodně ze sebe a dokázali jsme pro něj nakoupit ty nejvyšší manažery banky. Proč? Dával nám zkrátka smysl, vnímali jsme jeho přesah přes celou skupinu, přinášel víc než jen rozvoj účastníků, ale i zajímavé obchodní nápady a nechyběla mu dlouhodobá vize.

Jak ale víme, firemní život není vždy ideální. Jako manažeři musíme umět dělat věci, které smysl mnohdy vůbec nemají, nebo nám často není vůbec zřejmý. O to těžší pak je přesvědčit o nich náš tým, vzít takové úkoly za vlastní, poprat se s nimi a dodat dobrý výsledek.

Jak to udělat?

Smysl našeho života, práce a všeho dalšího konání si musíme najít každý sám a cesta je to často trnitá a náročná. Zaručené návody nečekejte, ráda se s vámi však podělím o osobní zkušenost.

Tip č.1 Vize pomáhá – Když jsem si ujasnila, kam můj tým míří a proč na věcech pracujeme, udělalo se nám všem jasno. A mně osobně se krásně rozjasnilo v okamžiku, kdy jsem poprvé vyřkla svoje poslání a lidi okolo mně dali palce nahoru, protože mu plně uvěřili.

Tip č.2 Vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat – Svůj tým jsem do vize vtáhla. Pravidelně jsme se bavili o tom, proč na některých věcech pracujeme a jiné necháváme být.

Tip č.3 Se s tím smiř – Ano, je to tak. Ne vždy a ne vše nám dává smysl. Někdy je lepší se s mířit s nesmyslným projektem než pálit energii v boji s větrnými mlýny.

Tip č.4 Humor a nadhled pomáhá – Zejména při uskutečňování tipu č. 3. J

Zkuste to taky! 

Více v Proměně managementu, přidejte se pod článkem.

Jitka Ulmerová

Proměna managementu

Jestli jste se ještě nepřihlásili, tak Proměna managementu začíná hned teď... a je zcela zdarma

Stačí se přihlásit a v příštích 3 měsících vám pošleme:

  • myšlenky řečníků konference Management v Čechách 2020,  
  • cvičení, které jiným manažerům pomohly vystoupit z návyků, které už jim neslouží,  
  • cvičení pro rozvoj a vašeho pocitu štěstí v práci 
  • tipy na další inspirativní akce. 

A budeme rádi, když budete sdílet vaše vhledy, nápady a otázky.