Manažerské tipy: #2 Udělejte jasno v cíli

Můj manažerský příběh o spolupráci

Bylo potřeba udělat mobilní aplikaci a ta se skládala z částí, na kterých pracoval interní team a dodavatelská firma. Interní team nadával na dodavatele, že nedodává, co je potřeba a dodavatel si stěžoval, že nemá včas zapracované požadované změny a informace, které potřebuje nedostává v potřebné kvalitě. Problém se táhnul, nepomáhaly společné telekonference, ani telefonáty. A přitom řešení bylo nakonec docela jednoduché. Dodavatelský team jsme na 3 dny přivezli k nám do firmy, posadili jej společně s interním teamem do jedné místnosti a dali jasný úkol: na konci těchto tří dnů bude aplikace funkční.

Povedlo se to.

A povedlo se ještě něco navíc. Členové obou teamů se víc poznali a porozuměli způsobu své práce a hlavně se sladili na celkovém cíli aplikace. V dalších částech projektu se jim mnohem lépe komunikovalo a případné problémy se rovnou řešily společnou prací směřované ke společnému cíli. Nakonec už ani nebylo nutné dělat osobní setkání a dalo se pracovat na dálku. Osobní setkání, ale i tak zůstala pravidelnou součástí projektu, aby “Nesešlo z očí a nesešlo z mysli.”

Co jsme se dozvěděli?

Především jsme zjistili, že spolupráce vázla proto, že neexistoval společný a stejně chápaný cíl práce. Tím, že jsme všechny programátory dali do jedné místnosti a dali všem dohromady jasný úkol “Na konci těchto tří dnů bude aplikace funkční” věděli úplně všichni přesně, čeho mají společně dosáhnout.

Jak ladíte spolupráci vy?

Jak se naposledy podařio vylepšit spolupráci vám? Napište nám svůj tip na Facebooku nebo LinkedInu.

A pokud by se vám hodil návod, jak sladit celý tým na jednom společném cíli, přidejte se do Proměny managementu. A my vám ho pošleme ve druhém mailu. 

Víťa Žalud

Proměna managementu

Jestli jste se ještě nepřihlásili, tak Proměna managementu začíná hned teď... a je zcela zdarma

Stačí se přihlásit a v příštích 3 měsících vám pošleme:

  • myšlenky řečníků konference Management v Čechách 2020,  
  • cvičení, které jiným manažerům pomohly vystoupit z návyků, které už jim neslouží,  
  • cvičení pro rozvoj a vašeho pocitu štěstí v práci 
  • tipy na další inspirativní akce. 

A budeme rádi, když budete sdílet vaše vhledy, nápady a otázky.