Štěstí v managementu: #1 Učte se nové věci

Tento úvod píšu vlastně už podruhé. První verzi jsem začala větou: „Management a štěstí, jde to vůbec dohromady? Má se manažer zaobírat štěstím týmu?“ Načež jsem si uvědomila, že téma spokojenosti a štěstí v práci už do managementu stabilně patří. Spousta firem má své Happiness manažery, oslavují mezinárodní dny laskavosti nebo štěstí, dbá se na dobré skloubení pracovního a osobního života zaměstnanců. Na toto téma se koná mnoho konferencí, můžete si přečíst pěknou řádku knih a shlédnout hodiny videí. Téma zkrátka žije a z toho mám radost. 

Otázka, na kterou chci společně s vámi hledat odpověď, zní: „Jak uvedeme všechny návody a poučky o štěstí v práci do každodenního života?“ V tom vidím největší výzvu dnešních dnů. Z vlastní zkušenosti totiž dobře vím, jak je snadné nechat se pohltit osvědčenými stereotypy. Ačkoliv mám změny ráda a těším se na ně, začít u sebe je i pro mě někdy těžké a potřebuju nakopnout. 

V našem seriálu vám chci nabídnout praxí ověřené tipy, jak štěstí v managementu rozproudit a udržet. Hlavní inspirací mi je 10 Klíčů ke štěstí, jak je definovalo hnutí Action for Happiness a můžete se těšit i na příběhy z každodenní manažerské praxe. Vybrala jsem pro vás šest okruhů, se kterými budeme společně pracovat – učení se novému, všímavost, laskavost, směřování, přijetí a smysluplnost. 

Našim cílem je vás inspirovat a zároveň od vás zjistit, co se začne dít v týmu či firmě, která se začne starat o své štěstí každý den. 

Proč stojí za to učit se nové věci?

Vzpomínáte, kdy jste se naposledy naučili něco úplně nového a jaký jste u toho měli pocit? Já už sedm let tančím flamenco a mám vždy velkou radost, když se mi podaří zvládnout novou choreografii. Úspěch mi dodává pocit sebejistoty a důvěry v sebe sama, že se zvládnu nakonec naučit téměř cokoli, i když to zpočátku vypadá beznadějně. Stejně tak je to v managementu. V současné době jsme v rychle měnícím se světem přirozeně nuceni neustále vstřebávat nové informace, učíme se téměř každý den. Pokud se učíme vědomě, ovlivňuje nás to pozitivně v mnoha směrech. Jsme vystaveni novým myšlenkám a cítíme zaujetí a zvídavost. Učení se novému s sebou nese také pocit naplnění, a nabytí nových znalostí nám dodává onu sebejistotu.

Jak to udělat?

V Team Testu se snažíme dělat věci tak, jak jsme je doteď ještě nedělali a nevyzkoušeli. Společně objevujeme nové cesty spolupráce a tvoření. Náš kolega Víťa nás všechny zasvěcuje do tajů agilního způsobu práce a myšlení. My jsme si agilitu okořenili ještě tím, že zhruba polovina týmu pracuje vzdáleně. A jak nám učení jde? „Je to dobrodružství. Pronikáme do tajů online agilní nástěnky, učíme se pracovat s novými a novými technologickými vymoženostmi, které nám  umožňují “potkávat se na dálku”. Díky našemu kroku ven ze zajetých zvyků a postupů vidíme věci jinak, a to nám umožňuje nalézat řešení, která bychom dřív ani neviděli. Navíc zažít si takový pocit týmové sounáležitosti, který se v nás odehrává, když se „nám společně“ podaří zvládnout úkol a oslavně přesuneme lísteček z kolonky „In progress“ do „Done“, stojí za to!“ říká Jitka Havlová z Team Testu. 

Zkuste to taky! Učte se s týmem v příštích dvou týdnech něco nového

Naučte se v následujících dvou týdnech s vaším týmem jednu věc, kterou jste ještě nikdy nezkoušeli. Může to být, cokoliv, co byste rádi a ještě jste nenašli odvahu. Nezapomeňte s námi sdílet, co se vám povedlo, na Facebooku nebo LinkedInu. Pokud nemáte nápad a ještě s námi nejste v Proměně managementu, tak se přidejte. A my vám hned v prvním mailu pošleme tipy k učení a jedno bezva video.

Jitka Ulmerová

Proměna managementu

Jestli jste se ještě nepřihlásili, tak Proměna managementu začíná hned teď... a je zcela zdarma

Stačí se přihlásit a v příštích 3 měsících vám pošleme:

  • myšlenky řečníků konference Management v Čechách 2020,  
  • cvičení, které jiným manažerům pomohly vystoupit z návyků, které už jim neslouží,  
  • cvičení pro rozvoj a vašeho pocitu štěstí v práci 
  • tipy na další inspirativní akce. 

A budeme rádi, když budete sdílet vaše vhledy, nápady a otázky.