Ženský princip v leadershipu

Pro ženy,

které firmě přinesou nové možnosti

Začínáme 30.-31.5. 2024

všechny termíny cyklu níže v popisu kurzu

Program exkluzivně pro ženy. Na 7 měsíců 

Kombinace intenzivního prezenčního programu a on-line workshopů.

Zažijete mindfulness, bodywork, koučování, systemický přístup, konstelace, agilní práci se záměrem, rozvoj intuice a každou z technik budete umět využívat dál ve svém životě.

Záměr je jasný – rozšířit schopnosti, které už v leadershipu umíme, o kvality  ženského principu proměňovat sebe, svět a druhé svou vnitřní tvořivou silou. A cítit se v tom dobře.

Slovy účastnice: "Nejen že vidím nové způsoby řešení, ale mám odvahu je využít. Otevírá to nové cesty řešení i komunikace pro firmu." Katka, HR director

... Bude to dobrodružství, objevování a oživování darů, které, zejména v práci, byly dosud spíše skryté a nikdo nás je neučil používat.

Co získá firma 

Tohle je zpětná vazba účastnic PO ROCE OD SKONČENÍ PROGRAMU:

"Jen díky tomu, co jsem načerpala vloni v programu, jsem teď, v té šílené smršti covidu, klidná a mohu lidi opravdu vést."  Dana

"Ukotvilo mě to v té „síti“, o které si Radho mluvila. Věřím si. Umím nechat věci plynout i tlačit na pilu.  Jsem klidnější i dynamičtější. To všechno mi dává sebevědomí tvarovat věci, kam je třeba." Iva  

"Jsem mnohem víc otevřená i autentická, jistá si ve vlastním pohledu na věc. Věřím své vizi a to podle mě umí potáhnout lidi, kteří mi ji pomáhají naplnit." Alice

"Pohled na ženský princip v kombinaci s mužským mi v manažerské pozici pomáhá lépe chápat svou roli v organizaci. Nejen že vidím nové způsoby řešení, ale mám odvahu je využít. Otevírá to nové cesty řešení i komunikace pro firmu." Kateřina

"Plně mi došel smysl mého snažení doma i v práci. Přestala jsem řešit záležitosti mimo můj kruh vlivu a všechnu nově objevenou sílu jsem napřela vědomým směrem. A dnes už zase s „mladickou lehkostí“ věřím, že dosáhnu čehokoliv, co si budu opravdu přát." Lucie

O čem je tento program 

První část

V prvním bloku se vybavíme technikami a dovednostmi k tomu, abychom se dostaly více k sobě a dokázaly slyšet signály svého těla. Zvědomíme v sobě složky ženského a mužského principu a naučíme se je obě vědomě využívat.

Začneme rozvíjet intuitivní dovednosti.

Druhá část

V intenzivním 3-denním programu, s využitím získaných dovedností začneme proměňovat svůj svět nebo svůj tým, firmu.  Najdete, co je třeba dokončit, abyste posílily svoji energii.

Většina z vás v této části vykrystalizuje POSLÁNÍ.

Získáte tipy k udržení se na cestě.

Třetí část

Dělání. Leadership  současnosti.Jak rozumět týmu/firmě jako celku, který má své vnitřní zákonitosti.Jak rozhýbat dění směrem k cílům, které jsou životaschopné.

Schopnost být druhým dobrým průvodcem v neustálých proměnách.

Ženský princip v leadershipu je objevná cesta, která zahrnuje řadu postupných a promyšlených kroků, které vedou k hlubokému poznávání sebe sama, poskytuje vám strukturované návody, jak plně využívat svoje dary a potenciál a jak fungovat v síti vztahů, abyste mohly s lehkostí uskutečňovat své vize a záměry (což se samozřejmě hodí nejen vám samotným, ale i vašemu zaměstnavateli :). A co je nejlepší, průvodkyněmi je vám skupina inspirativních žen, se kterými tohle dobrodružství absolvujete a které jsou na té cestě vaším zrcadlem.
Eva Kvapilová, vedoucí týmu Otevřená zahrada v Nadaci Partnerství

Časy a místa konání

První část

Prezenční: 30.-31.5.; 6.9.. 2024, Praha                         (9:00 – 16:00)

On-line: 13.6. (9:00 -12:00);                                      27.6.  (12:30 - 16:00)

Druhá část

On-line: 3. 10. 2024 (9:00 - 12:00)

Prezenční: 3. - 5. 11. 2024  První den začneme v 10:00 a poslední skončíme v 16:00. místo: Zámeček Klokočov 

Třetí část

On-line: 5.12. 2024 a 23.1. 2025                                (9:00 - 12:00)

Prezenční: 21. 2. 2025                                                   (9:00 - 16:00)

"Možná to bude znít jako klišé, ale kurz mi opravdu pomohl získat jistotu své vnitřní ženy a uvědomit si mé osobní přednosti v mužském i ženském principu. Díky tomu jsem klidnější a plně věřím tomu, pro co se rozhodnu. Moc si užívám ženský kruh, ve kterém můžeme sdílet obyčejné ženské radosti a strasti a vzájemně se podporovat. Myslím, že se nám podařilo vytvořit si partu, na kterou se každá z nás bude moci v životě obrátit. A funguje to i online."
Radka Sklenářová, Human Potential Coordinator

Průvodkyně programem

Mgr. Radka Maňáková, Ph.D.​​​​​​

Spolumajitelka Team Test s.r.o., lektorka, konstelářka, koučka, vizionářka nových forem spolupráce a autorka knih „Adam a Eva v práci“ a "Husa v čele aneb od manažerského řemesla k manažerskému mistrovství"

Co mi dal Ženský princip v leadershipu? Pocit vnitřní svobody a jistoty. Přesnější obraz sebe sama. Silnější vnímání vlastních kvalit. A stále častější okamžiky vnitřního štěstí. I díky převládajícímu pocitu, že se věci dějí, jak mají.
Michaela Picková Business Consulting

Cena

Přihlášení

Přednáška

Cena: 37 000 Kč bez DPH

Cena zahrnuje celý program, materiály, školící místnosti + ubytování a strava při výjezdu v 2. trimestru.

Přihlásím se před uzávěrkou přihlášek 30.4. 2024 přes kontaktní formulář nebo na email radka.manakova@teamtest.cz

*Přihláška je platná po potvrzení průvodci a zaplacení kurzovného

Kurz z pohledu účastnic

O čem to bylo 2021

O růstu osobní síly

"Když přemýšlím nad M & Ž principem, uvědomuju si, že jsem před pár lety byla ve svém živlu v mužském principu. Moc mě bavilo běhat po jednosměrkách. Užívala jsem si vítězství ve sprintech, hezky od cíle k cíli a opravdu mě to naplňovalo a dávalo mi to smysl, radost a energii. Když jsem získala manažerskou pozici, cítila jsem, že jednosměrky už mě netáhnout, že to zkrátka není TO ONO, jak bych chtěla se svým týmem pracovat. Díky Tobě jsem objevila kouzlo ženského principu - křižovatek, sítí, hojnosti a propojování. V tom teď vidím největší a pro mě určitě ne zcela objevenou velkou SÍLU. Občas si pořád ráda zaběhnu sprint, abych si dopřála radost z okamžitého vítězství. A vnímám to tak, že je to něco, co si máme dopřávat a používat, když je třeba. Například, když si chci naplánovat svatbu, tak to prostě bouchnu do kalendáře a je to.  Ale to dobrodružství sítí, to je teda hodně lákavé a těším se na jeho objevování."

Jitka Ulmerová, HR directior

O životním KOMPASU. O tom, co dělám prospěšného a zároveň mi přináší radost.

"Kurz mi přinesl poznání a pojmenování toho, proč jsem na světě. Ujasnění si, jaké je moje poslání, které mám v životě naplňovat, abych byla zároveň šťastná a prospěšná ostatnímu světu a plně rozvinula svůj potenciál a využívala všechny svoje dary. Opravdu každá z nás svoje poslání v životě má a je to skvělý pocit a výborný kompas do života, když se jej podaří najít a pojmenovat a "vybrousit jako diamant"."

Eva Kvapilová, vedoucí týmu Otevřená zahrada v Nadaci Partnerství

O prožitku sebe sama. O dostatku času, ve kterém se může změnit kvalita leadershipu i života.

„Pro mne bylo důležité, že proměna se bude dít, víc jak přijetím znalostí, změnou díky zkušenosti či prožitku. Protože to jsem považovala za jedině dlouhodobě funkční. Procházela jsem setkání, která mi dávala dovednosti, byla naplňující pro mne po všech stránkách i pro mé nepracovní části života. Co jsem netušila bylo, že opravdu "nového" si nebudu dlouhou dobu všímat a pak se to vynoří jako loď plná vzduchu, která byla dlouho držena u dna. Je to dobrodružství se poznávat! Děkuji ti za nové zkušenosti."

Jana Eliška Venningová, senior relationship manager

„Druhý trimestr byl pro mě otevřením další dimenze chápání. Některé věci jsem řešila rozumově nebo se je snažila vytěsnit, ale bohužel se mi některá témata vracela zpátky. Pochopila jsem, že není možné se některým tématům citově a emočně vyhýbat, protože oni z našeho života nezmizí, ba naopak zahnívají. Je důležité tyto rány otevřít a vyčistit, abychom se mohli posunout dál. Byl to úžasný detox!!!“

Blanka Jívová, executive director B-1

Jeden vzkaz

„Přikládám vzkaz i všem ostatním ženám, které by v budoucnu chtěly navštívit tvůj kurz a nechat oslovit tvými myšlenkami a přístupy k životu. Po tomto ročním kurzu cítím, že vím a jsem cele v tom, co bych ráda popsala jako „Thinking the Women Leadership“. Volně přeloženo to pro mne znamená „myslet ženský leadership, což není totéž jako „myslet či přemýšlet o ženském leadershipu“. Cítím, že jsem součástí příběhu ženského leadershipu. Děkuji, Radho, za cestu, za výběr, za Tvůj přístup.“

Srdečně Monika Reissigová, Senior úvěrový specialista,  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Jedno osobní shrnutí kurzu

"Do kurzu Ženský princip v leadershipu jsem vstoupila, protože jsem cítila, jak silná je má intuice a vize a cítila se frustrovaná, že vše to, co vnímám a všechny souvislosti, které vidím, neumím zhmotnit ve svém pracovním životě. Cítila jsem se přehlcena vjemy a nedokázala si vybrat, co je teď v mém životě podstatné. Kurz mě naučil jednoduchosti a tomu, že vše to, co 'načtu zhora´ NEMUSÍM převádět do hmoty a vůbec, že toho hodně NEMUSÍM. Že ŽIVOT ode mne chce mnohem méně, než dělám...a to je velikánská úleva. Také jsem si uvědomila, jak perfektní je vztek a jaké množství kreativní energie v sobě nese, když ho přijmu a dovolím té energii tvořit. Uvědomila jsem si, jak skvělého mám šéfa (že je ztělesněním zralého mužského principu) a jaké je to životní štěstí moci vedle něj pracovně a lidsky vyrůstat. Teď, na konci programu se cítím ukotvena ve své síle, cítím se býti sama sebou, celistvá a vděčná za to, že jsem přesně tam, kde jsem...a že jsem ŽENOU :-)"

 Marcela Murgašová, ředitelka Nadace BLÍŽKSOBĚ; CSR Specialist ve W.A.G.payment solutions, a.s.

O čem to bylo 2020

První trimestr: sebedůvěra a síla principů

 • Uvědomila jsem si,  v jaké rychlosti žiju a jak se nesoustředím na základní věci jako je jídlo, dech. Dovolila jsem si zpomalit, vnímat sebe sama fyzicky – jak mi je, pracovat s tím a nevyčítat si to jako ztrátu času, ale přínos. Dana, country manažerka
 • Zopakovala jsem si, jak je pro mě důležitá výživa těla a odpočinek. Už to i dělám. Ivana, IT ředitelka
 • Teď po půl roce si najednou všímám, jak jím,  co jím, jakou pozornost dávám sama sobě.  A jak jsem k sobě laskavá. Spoustu věcí z prvního trimestru vidím teď. Alena, regionální ředitelka
 • Začala jsem sdílet se ženami. Sdílení se ženami mi přináší nový vnitřní klid. Nikdy bych neřekla, že zrovna já tohle vyslovím. Lucie, facility manažerka
 • Celkově si pro sebe beru, že je potřeba mít oba principy a použít je ve správný moment – jak a kdy to udělat: na to nemám recept a ani ho nechci tvořit, zde se spolehnu na „intuici“. Jediné, co bych dělala vědomě je: pokud něco nebude fungovat, zkusím se zastavit a zhodnotit, jestli na to nejít jiným „principem“. Barbara, ředitelka právního odboru
 • Zvědomění mužského a ženského principu v životě a hlavně jejich variability u několika mně nyní už blízkých žen z workshopu, mi přineslo především oprávněnost přijetí mužského principu jak u mně, tak u mužů. Dlouho jsem mužský způsob používala a preferovala, pak jsem se na něj začala zlobit, začala posilovat ženskou stránku a nechtěla přijmout, že i ta druhá pro mě může být užitečná. Začínám přicházet na to, že je v pořádku a dobře někdy víc využít ten a jindy zas druhý princip, podle situace. Hledám v tomto směru v sobě harmonii a schopnosti, které k tomu mám. Kačka, městské zastupitelstvo
 • Konečně si užívám svůj ženský princip. Život v síti mě baví, cítím se v něm jistější a užívám ho jako svůj dar. Víc věřím tomu, že ženský princip je pro styl mého managementu přirozený a správný. A taky si volám svůj mužský princip pokaždé, když chci být efektivní s jasným cílem něco doručit. Nebojím se díky němu říkat nepříjemné věci. Snažím se věci říkat jasně a konkrétně. Mám tendenci hodně mluvit okolo a to se díky mužskému principu snažím dělat líp. Romana, obchodní ředitelka
 • Co si aktuálně uvědomuji nejvíc, je fakt, že po našem prvním trimestru v sobě pozoruji velké vnitřní uklidnění. Nevím, jak to popsat, ale cítím se podstatně vyrovnaněji, klidněji a jen tak mě něco nevyvede z míry. A že teď zažívám celkem turbulentní období. Jitka, vedoucí controllingu

Druhý trimestr: jasno v záměru

 • Nejsilnější a velice unikátním zážitkem ze ŽPL bylo pro mě opravdové, promyšlené a prožité opouštění již nepotřebných vzorců chování. Už nemusím být vždy a všude hodná holka. Ale můžu, když budu já sama chtít. Lucie, facility manažerka
 • Osobně mi zlepšila vnímání vztahu s mojí mamkou, spoustu věcí jsem si tam ujasnila, jsem daleko vstřícnější a chápavější, méně vyčítám. Vztah se mi hodně vyčistil.  Pomohl mi více se soustředit na vztah s manželem a přemýšlet čím ho naplňujeme. Co se týče práce, tak mi druhá část pomohla ujasnit si to, že chci firmu změnit a směr určitě najdu. Mám v sobě vnitřní sílu, které věřím. Věděla jsem o ní, ale zvědomila jsem si jí. Dana, country manažerka
 • Dostala jsem možnost se zastavit a v úžasné atmosféře dalších žen a tvým citlivým vedením si nastavit svou životní cestu a zrekapitulovat si svůj pracovní život. Pochopení v jaké životní fázi se nacházím - tady to pro mě bylo VELIKÉ!!! Ivana, IT ředitelka

Třetí trimestr: vedení druhých

 • Co mě oslovilo a na co budu určitě myslet je „přehodnocování cesty“ v jejím průběhu – agilní postup. Toto často nedělám – pokud se rozhodnu, tak už mě nic nezajímá. Umím si představit, že postupné směřování k cíli, se záchytnými body, by mohlo být ve výsledku lepší a více odpovídající dnešní době. Chci na to více myslet a používat tento přístup. Barbara, ředitelka právního odboru
 • Moc mi pomáhá vědomé zapnutí “muže ve mně“, když je potřeba udělat něco teď, hned, bezodkladně a hlavně když je jasno, co je cílem. Od žehlení k budgetu. Lenka, finanční ředitelka
 • Rozvinula jsem otevřenost, schopnost vnášet do věcí jasno, být autentická, nebát se říct -nevím, nebát se říct si o jiný názor. Taky nemusím být v práci pořád, aby firma fungovala. Nemusím mít nad vším kontrolu, dávám větší volnost svému týmu a nebojím se, co se stane, ale neznamená to, že nevím, na čem pracují. Vyjadřuji jim důvěru a vrací se mi to v otevřenosti, loyalitě a informovanosti o věcech, které se povedly i nepovedly s důvěrou, že to vždy vyřešíme.  Dana, country manažerka
 • Zvědomila jsem si svůj ženský a mužský princip a usadila ho do kontextu mé osobnosti a svého stylu vedení lidí.  V současné době jsem samovolně přešla do převážně ženského principu a doufám, že časem a bez velké urputnosti dám větší prostor i mužskému. Ivana, IT ředitelka

A jedno závěrečné  osobní shrnutí

Dřív jsem si myslela, že abych uspěla v podnikáním, musím fungovat "nějak". Během našich setkání jsem zjistila, že to moje "nějak" byl mužský princip se vším všudy. Vyhovovalo mi to jen někdy... spíš jsem pochybovala, jestli dělám věci správně, když je občas dělám srdcem a intuicí... Mužský princip jsem přenášela i do nepracovní části života. Pořád jsem měla pocit, že něco musím, že se ode mne něco očekává ...

Zvědomění mi přineslo klid na duši... oba principy patří do mého života, mají se doplňovat, ne vylučovat... Dovolila jsem si dopřát si víc klidu, být víc ženská ... má to za následek, že nedělám všechny věci v termínu, bohužel, ale dělám je relativně v pohodě a "až uzraje jejich čas" .. moje jediné štěstí je, že šéfuju sama sobě... I intuice má v rozhodování své místo, i "měkká, chápající" šéfová může situaci vyřešit...

 Ještě jsem si srovnala v hlavě další věci .. nechci být stroj, robot, manager .. což je pro mne v současné době synonymum mužského principu, ale chci být i kamarádka, máma .. zůstat i přes náročnou práci vnímavý člověk ..  takže přes vánoční prázdniny děti neslyšely "nemám čas, nemůžu" ... 

Celé jsem ti to pro sebe shrnula takto:

 • nic neodkládej na potom, žij tady a teď, užívej si každý okamžik 
 • snaž se nebýt otrávená, je škoda každé chvíle, která ti proteče mezi prsty
 • je-li to jen trochu možné, pracuj a rozhoduj podle ženského principu, vnímavě, s ohledem na okolí, na souvislosti
 • když není zbytí, hoří termín, použij mužský princip, zavel, splň a máš klid, můžeš se vrátit do své vnitřní pohody... 
 • mysli (aspoň někdy) i na sebe, dělej věci, které máš sama ráda, budeš spokojená a tato spokojenost, tvoje pohoda se přenese i do vztahů k ostatním... 

Soňa, majitelka firmy

Přihlášky a dotazy

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.