Ženský a mužský princip v proměně organizací

24.11.2020

Co máme umožnit ženskému principu a co nemá ztratit mužský, v každém z nás, abyste uspěli?
Jak využívají darů obou principů firmy, které „vyhrávají“?
Jak se proměňuje naše chování? 

Co v kurzu zažijete

 • Získáte mapu a pochopení jednání obou principů. (z naší knihy „Adam a Eva v práci“)
 • Zviditelníme ty dary, které často v době genderové korektnosti míjíme
 • Podíváme se společně na pasti, do kterých padáme a obíráme se tak o energii
 • Představíme vám příklady z firem, které překročily současné paradigma, posílily oba principy a uspěly
 • Postavíme společně model spoluhry principů v úspěšné organizaci současnosti.
 • Prozkoumáte v jaké kombinaci kvalit jste vy osobně ve své síle.
Skupina manažerů měla setkání s Radkou na téma "Ženský a mužský princip v práci". Když setkání končilo, uvědomil jsem si, že jsem díky ní poznal sebe zase o kousek lépe, stejně tak své kolegy a o dost více svoji manželku (a jen upřesňuji, že ta s námi nebyla :-)
Jan Sadil, ČSOB

Praktické informace

Termín: 24.11.2020

Čas: 9:00 – 16:30

Přihlášky: do 12.11.2020

Místo: Praha, místo bude upřesněno

Cena: 3 800 Kč bez DPH

Lektoři: Petr Zappe a Radka Maňáková - na poli managementu spolu-pracují už 10 let. Tématu spolupráce principů se věnují 4 roky. Testují samozřejmě i na sobě.

Odnesly jsme si přesně to, co jsme potřebovaly, natrénovaly to, co nám nešlo. Profesionálním přístupem kouče jsme se dokázali otevřít, mluvit na téma, které je pro nás někdy obtížné. Získaly jsme informace, které můžeme aplikovat jak v zaměstnání, tak i v osobním životě. Jednoduše řečeno, jsme se posunuly.
Dagmar Dytrychová, účastnice
Seminář Team Testu o mužském a ženském principu řadím do kategorie "mělo by se učit ve škole". Už dlouho je mi divné, proč muži neradi spolupracují, když je to taková přirozená věc. Teď už budu počítat s tím, že pro muže je přirozené splnit úkol/ulovit večeři sám. A my ženy? Potřebujeme být v centru pozornosti - a všechny najednou :-)
Jíťa Bylinka Vočková, aromaterapeutka a koučka

Kurz vychází z naší knihy

„Když známe sílu svého principu i sílu toho druhého, můžeme společně vytvořit to, co žádný princip nedokáže sám. A můžeme zvolit tanec, ne vzájemné vyčerpávání…“
Radka Maňáková a Miloš Pícha, autoři knihy

Workshopy realizujeme také na objednávku ve firmách

1) Celodenní workshop pro spolupracující tým s výše uvedenými cíli. Může se jednat o spolupracovníky nebo manažerský tým. 

2) 2-hodinové inspirativní workshopy ve firmách. Tato varianta nejčastěji probíhá pro zájemce napříč firmou.

 • Pro muže firmy často volí název:  „Jak si chlap udrží tah na branku v době genderové korektnosti.“
 • Pro ženy je oblíbený název: Dary žen v pracovním prostředí.

3) Celodenní workshopy pro ženské kolektivy s názvem:  Komunikace a síla ženského principu v práci.  Cíli pro tento workshop jsou:

 • Zlepšení komunikace a nastavení důvěry v týmu
 • Lepší týmová práce
 • Zlepšení práce pod tlakem

Tyto workshopy proběhly např. ve Škoda Auto a.s. a ČSOB Pojišťovna a.s. V roce 2017 proběhlo 17 workshopů pro ženské kolektivy na toto téma.

Požádali jsme Team Test o workshop pro představenstvo, kde Radka s Milošem představili rozdílnost v přístupu mužů a žen. Důvod? V představenstvu jednoho z mých interních klientů sedí žena. A téměř na každém zasedání se dostávají do situace, kdy atmosféra „houstne“. Přestože si jsou vědomi, že jim rozdílnost osobností v představenstvu ve výsledku prospívá (včetně té genderové), nedokáží se vyvarovat těch „napjatých“ situací. Jedním z „aha“ momentů na workshopu byl, když chlapům (tedy jen některým) došlo, že i když si myslí, že se chovají ke všem fér, tak to stále posuzují jen ze svého „chlapského“ pohledu. Ne, že by po jednom workshopu nějak zásadně změnili přístup, ale došlo jim, jak jsou v zajetí toho svého vidění světa a přístupu k řízení businessu a kdy je dobré vnímat rozdílnost a užitečnost přístupu toho druhého. Já si zároveň uvědomil, jak je důležité pracovat s tím, kdo a proč vlastně genderovou korektnost poptává.
Tomáš Svátek, ČSOB a.s.

Chci na kurz / Chci kurz pro své lidi

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.