Ženský a mužský princip v práci

Zážitkový on-line

Kurz nemá aktuální otevřený termín. Ozvěte se, že máte zájem.

Základem kurzu je naplnění této potřeby: Zprostředkovat pochopení o tom, jak důležité je umět využívat dary ženského i dary mužského principu pro úspěch ve firmě současnosti.

Základem pro pochopení účastníků jsou unikátní „mapy přístupu obou principů“, publikované v naší knížce „Adam a Eva v práci“.
Dále pracujeme s provázáním jedinečných kvalit obou principů a pochopení současné doby. Které máme zachycené ve výstupech výzkumu „Management v Čechách 2020“.

Otázkou totiž je: Co se potřebuje učit každý manažer a také organizace v době „covidové“, aby byli úspěšní a snížili stres na minimum? Odpověď je v rozšíření spektra našich dovedností o zralý ženský a zralý mužský princip.

Co v kurzu zažijete

  • Co je mužský a ženský princip. A pozor na past zaměňování principů za role!
  • Co se mění ve světě práce a co to znamená pro spolupráci a vedení lidí z pohledu principů
  • Agile – jako dokonalý projev nového paradigmatu spoluhry obou principů
  • Otázkou není – „kolik žen má být ve firmě a managementu“, ale kolik žen a kolik mužů.
  • Otázkou není jak podpořit ženy, ale jak podpořit ženy i muže v jejich sebedůvěře.
  • Otázky… všechno, co běží hlavou účastníkům…
Skupina manažerů měla setkání s Radkou na téma "Ženský a mužský princip v práci". Když setkání končilo, uvědomil jsem si, že jsem díky ní poznal sebe zase o kousek lépe, stejně tak své kolegy a o dost více svoji manželku (a jen upřesňuji, že ta s námi nebyla :-)
Jan Sadil, ČSOB

Praktické informace

Termín: Kurz nemá aktuální otevřený termín. Ozvěte se, že máte zájem.

Čas: 9:00 – 12:00

Přihlášky: nejsou vypsány

Místo: on-line

Cena: 480 Kč bez DPH

Lektoři: Petr Zappe a Radka Maňáková - na poli managementu spolu-pracují už 10 let. Tématu spolupráce principů se věnují 4 roky. Testují samozřejmě i na sobě.

Odnesly jsme si přesně to, co jsme potřebovaly, natrénovaly to, co nám nešlo. Profesionálním přístupem kouče jsme se dokázali otevřít, mluvit na téma, které je pro nás někdy obtížné. Získaly jsme informace, které můžeme aplikovat jak v zaměstnání, tak i v osobním životě. Jednoduše řečeno, jsme se posunuly.
Dagmar Dytrychová, účastnice
Seminář Team Testu o mužském a ženském principu řadím do kategorie "mělo by se učit ve škole". Už dlouho je mi divné, proč muži neradi spolupracují, když je to taková přirozená věc. Teď už budu počítat s tím, že pro muže je přirozené splnit úkol/ulovit večeři sám. A my ženy? Potřebujeme být v centru pozornosti - a všechny najednou :-)
Jíťa Bylinka Vočková, aromaterapeutka a koučka

Kurz vychází z naší knihy

„Když známe sílu svého principu i sílu toho druhého, můžeme společně vytvořit to, co žádný princip nedokáže sám. A můžeme zvolit tanec, ne vzájemné vyčerpávání…“
Radka Maňáková a Miloš Pícha, autoři knihy

Workshopy realizujeme také na objednávku ve firmách

1) Celodenní workshop pro spolupracující tým s výše uvedenými cíli. Může se jednat o spolupracovníky nebo manažerský tým. 

2) 2-hodinové inspirativní workshopy ve firmách. Tato varianta nejčastěji probíhá pro zájemce napříč firmou.

  • Pro muže firmy často volí název:  „Jak si chlap udrží tah na branku v době genderové korektnosti.“
  • Pro ženy je oblíbený název: Dary žen v pracovním prostředí.

3) Celodenní workshopy pro ženské kolektivy s názvem:  Komunikace a síla ženského principu v práci.  Cíli pro tento workshop jsou:

  • Zlepšení komunikace a nastavení důvěry v týmu
  • Lepší týmová práce
  • Zlepšení práce pod tlakem

Tyto workshopy proběhly např. ve Škoda Auto a.s. a ČSOB Pojišťovna a.s. od roku 2017 proběhly desítky workshopů pro ženské kolektivy na toto téma.

Požádali jsme Team Test o workshop pro představenstvo, kde Radka s Milošem představili rozdílnost v přístupu mužů a žen. Důvod? V představenstvu jednoho z mých interních klientů sedí žena. A téměř na každém zasedání se dostávají do situace, kdy atmosféra „houstne“. Přestože si jsou vědomi, že jim rozdílnost osobností v představenstvu ve výsledku prospívá (včetně té genderové), nedokáží se vyvarovat těch „napjatých“ situací. Jedním z „aha“ momentů na workshopu byl, když chlapům (tedy jen některým) došlo, že i když si myslí, že se chovají ke všem fér, tak to stále posuzují jen ze svého „chlapského“ pohledu. Ne, že by po jednom workshopu nějak zásadně změnili přístup, ale došlo jim, jak jsou v zajetí toho svého vidění světa a přístupu k řízení businessu a kdy je dobré vnímat rozdílnost a užitečnost přístupu toho druhého. Já si zároveň uvědomil, jak je důležité pracovat s tím, kdo a proč vlastně genderovou korektnost poptává.
Tomáš Svátek, ČSOB a.s.

Chci na kurz / Chci kurz pro své lidi

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.