Štěstí v managementu: #5 Nepředělávejte je

Proč stojí za to pracovat na přijetí v managementu?

„Když se na vás blbost valí, neklesejte na duchu. Nikdo není dokonalý, každý mívá poruchu. Když se na vás blbost valí, jenom žádné obavy. Nikdo není dokonalý - nebo přece? Třeba vy?“ Líbí se mi, jak Jiří Žáček v této krátké básničce vtipně definuje přijetí sebe sama.

Přijímat sebe sama i druhé se všemi nedokonalostmi a nedostatky není vůbec snadné. Navíc mám pocit, že aktuální společnost a zejména sociální sítě nás neustále vybízí ke srovnávání s ostatními. Což způsobuje, že chceme být stejně krásní, štíhlí, bohatí a dokonalí jako někdo další a vytváříme na sebe neustálý tlak. Pokud se naučíme přijímat sami sebe takové, jací jsme a být laskavější sami k sobě v momentech, kdy se nám příliš nedaří, budeme si života více užívat, zvýšíme svoji odolnost a pocit životní pohody.

I pro manažerské řemeslo je prospěšné naučit se přijímat své kolegy takové, jací jsou. Když nebudeme zbytečně lpět na „vylepšování nedostatků“ ostatních lidí a zaměříme se to, v čem jsou opravdu dobří, můžeme využít naplno jejich potenciál, motivovat je a posunout celý tým dál.

Jak to udělat?

Přijetí sebe sama i ostatních považuji za královskou a nesmírně náročnou disciplínu osobního a manažerského rozvoje. Zaručený návod „jak na to“ pro vás nemám, ale mohu vám říci, jak jsem na to šla já. Abych mohla plně přijmout to, jací lidé jsou okolo mě, musela jsem nejdřív přijmout sebe sama, se všemi svými dary i neduhy, dokonalostmi i chybami. Je to proces dlouhý, myslím, že nikdy nekončící a ač někdy dost bolestivý, s odstupem času vlastně i zábavný. Ráda se totiž zpětně směju tomu, co jsem řešila třeba před pěti lety.

Stejně tak pro mě bylo mnohokrát výzvou brát své spolupracovníky takové, jací jsou. Jako manažer zelenáč jsem měla občas ambice „je“ předělat a opravit a cílila jsem na odstranění chyb. „Opravování“ šlo však ztuha, z nějakého důvodu se tomu lidi dosti brání. J Vzala jsem to tedy za opačný konec a zaměřila se na to, v čem jsou mí kolegové opravdu dobří a jak je v jejich TOP kvalitě ještě více podpořit a povzbudit. Najednou jsme začali být všichni víc v pohodě, uvolnili jsme se a otevřel se před námi nový obzor, který ukazoval, co všechno můžeme ještě dokázat.

Zkuste to taky! 

V následujících dvou týdnech upřete svoji pozornost k tomu, co vám opravdu jde a dopřejte si svého umu pořádnou porci. A jestli máte chuť, přizvěte k této hostině i váš tým. Můžete využít tréninku zpětné vazby z jednoho z předešlých dílů naší Proměny a zaměřit se v ní na to, co na ostatních oceňujete, za co si jich vážíte a v čem byste je chtěli podpořit a povzbudit. Uvidíte, že se dostaví nová dávka energie a chuti do práce.

Jitka Ulmerová

Proměna managementu

Jestli jste se ještě nepřihlásili, tak Proměna managementu začíná hned teď... a je zcela zdarma

Stačí se přihlásit a v příštích 3 měsících vám pošleme:

  • myšlenky řečníků konference Management v Čechách 2020,  
  • cvičení, které jiným manažerům pomohly vystoupit z návyků, které už jim neslouží,  
  • cvičení pro rozvoj a vašeho pocitu štěstí v práci 
  • tipy na další inspirativní akce. 

A budeme rádi, když budete sdílet vaše vhledy, nápady a otázky.