Facebook LinkedIn Twitter Google+

Poradní kruh

Cíl/užitek: Cílem je, aby při řešení problému bylo v konečném řešení zohledněno co nejvíc důležitých perspektiv. Učí nás neargumentovat „proti něčemu“, ale „za něco“, tedy pro zahrnutí dalšího pohledu.


Rozsah: Nejméně 2 oddělená setkání v řádu 2-3 hodiny

Termín: Na objednávku

Počet účastníků: 8 - 16

Místo: Ve firmě / na vámi zvoleném místě/ v týpý


Jak to vypadá: Na věc, pro kterou chceme v poradním kruhu najít řešení, pohlížíme z 8 směrů- 8 pohledů, odpovídajícím světovým stranám a kvalitám, které tyto strany nesou.Poradní kruh je tradičně kmenovým způsobem rozhodnutí. Byl používán v šamanských kulturách. V byznysovém prostředí se využívá k nalezení nových řešení (využívali ho např. manažeři BMW při vývoji nových modelů).

1. Setkání je třeba věnovat porozumění tomu, jak poradní kruh funguje, jaké zásady je třeba následovat. Po 1. Setkání si účastníci vyberou téma, kterému chtějí tímto způsobem přinést řešení. Zároveň je důležité, aby každý sám promyslel, jaká z perspektiv je mu nejpřirozenější a připravit se na to, tuto perspektivu zastávat a nevstupovat do jiných.

2. Setkání – řešení vybraného problému pomocí poradního kruhu

Přidaná hodnota: Vyžaduje posilovaní sebediscipliny v kontextu týmu, zároveň uvidíte z trochu jiného pohledu vaše nejužitečnější místo v týmu.


Lektoři: Radka Maňáková

Radka Maňáková civil


Zpět na přehled kurzů


Napište nám!
Odeslat